Axa Stenman Poland Sp. z o.o. to polski oddział międzynarodowego producenta okuć drzwiowych i zabezpieczeń rowerowych. Firma posiada w Europie 3 oddziały, a jej początki zaczynają się w  Holandii i sięgają roku 1902. To tam do chwili obecnej mieści się główna siedziba firmy,  a marka AXA od lat nieprzerwanie może poszczycić się pozycją lidera na rynku blokad i akcesoriów rowerowych.  

Na rodzimym rynku firma działa od przeszło 25 lat. Zaczynaliśmy w Siewierzu, gdzie z powodzeniem firma działała do połowy 2018 roku. W tym czasie wypracowaliśmy silną pozycję na krajowym rynku stolarki otworowej, dając się poznać naszym klientom jako solidny i zaufany partner.

Potencjał AXA sprawił, że w 2015 roku wiodący globalny dostawca produktów i rozwiązań w zakresie zabezpieczeń – amerykańska korporacja Allegion, plc – wykupiła Spółkę. W odpowiedzi na dynamiczny rozwój firmy zdecydowano o wybudowaniu wyspecjalizowanego zakładu produkcyjnego w Zawierciu, gdzie od drugiej połowy 2018 r z powodzeniem wzbogacamy produkcję o nowe linie.

Zobacz fabrykę w Zawierciu

Czołowa pozycja na rynku producentów okuć do drzwi zewnętrznych każe nam stawiać sobie poprzeczkę coraz wyżej. Okucia projektujemy i produkujemy od podstaw w Polsce, z pełnych profili aluminiowych, barwiąc przy użyciu najnowocześniejszych technik i linii do anodowania. Praca w międzynarodowym środowisku i dostęp do szerokiego asortymentu pozwala nam wychodzić naprzeciw oczekiwaniom architektów i deweloperów, a także odpowiadać na wyjątkowe zapotrzebowanie naszych klientów.

Dzięki zakładowi produkcyjnemu zlokalizowanemu w Polsce firma ma możliwość elastycznego podejścia do realizacji zleceń, a także samodzielnego nadzoru nad kwestiami jakości. Pomagają w tym nowoczesne techniki i stworzone w nowej fabryce laboratorium. Społeczna odpowiedzialność biznesu manifestuje się również w odpowiedzialnym podejściu do kwestii środowiska, czego dowodem jest własna oczyszczalnia ścieków, a także owocną współpracą ze społecznością lokalną – pod naszym patronatem jest Przedszkole nr 8 w Zawierciu.

Wiedza i doświadczenie kadry, która jest w AXA od początku, łączą się z nowoczesnym podejściem młodszych pracowników i innowacyjnymi systemami zarządzania produkcją oraz ludźmi. Jedno, co nie zmieniło się przez lata – to niekończąca się dbałość o zadowolenie klientów. Mamy przywilej i zaszczyt pracować z niektórymi z Was od wielu lat, oraz nadzieję, na wiele kolejnych.